Past na váš život

26.11.2018

Přemýšleli jste někdy, co je největší pastí vašeho života? No není to lehké vymyslet, protože je to vaše mysl. Tak a jak má vyšetřovatel usvědčit pachatele, když je pachatelem on sám? Tomu říkám černý humor se vším všudy.

Jak ten chlap na něco takového přišel? No v mé mysli jsem to nevykoumal, toto zjištění mi přinesl experiment následování své vnitřní autority v souladu s mou vrozenou strategií. Díky vědě Human Design jsem se dozvěděl, jaké je mé přirozené nastavení a jak funguje moje jedinečná mechanika. Nikdy za to nepřestanu být vděčný. Je to dar.

Teď se na to pojďme podívat z ještě větší blízkosti. Spoustu lidí, kteří hledají osvícení, nebo úlevu na své spirituální cestě mluví, nebo je jim doporučováno odevzdání se (surrender). Odevzdat se, vzdát se. Problém je, že pokud se skutečně odevzdáte, tak prohrajete.

Pokud se totiž odevzdáte, máme jako jediní tvorové ve vesmíru speciální výbavu a tou je naše sofistikovaná mysl, která stále něco vymýšlí. Nikdy se nezastaví (v noci když spíme, tak ano, ale to je na jiný článek), stále šlape na plyn, stále má tendenci říkat nám co je dobré a co špatné, co dělat a co nedělat, co nejíst a co pít a jak to má v našem životě vypadat, abychom byli šťastní. No a jak naše mysl NENÍ určená a vybavená k tomu, aby řídila náš život, tak nám ho pěkně "podělává". Doslova, někdy to dost smrdí. 

A co s tím? Jak se zbavit té tryzny, kdy bychom nejraději utekli před celým světem, všemi problémy a strachy? Různí lidé "vymyslí" různé způsoby "úlevy". Někdo vyhledává adrenalinové zážitky, někdo začne pravidelně pít do němoty, někdo nadměrně konzumuje sex, někdo začne s drogami. To jsou dost destruktivní a krátkodobé cesty k úlevě. Tyto rozhodně nedoporučuji! 

Ti zdravější na sobě pracují pod dohledem kouče, jedou na retreat do zahraničí, nebo cestují jako dobrodruzi. Mnozí pravidelně meditují. Ano to je lékařsky potvrzeno, že blahodárně působí na naše zdraví, Bezpochyby, ale! Je tady jedno velké ALE.  

Je to krátkodobá úleva a vypnutí toho mentálního tlaku naší mysli, kterému musíme čelit všichni. Nikdo však nevydrží meditovat neustále. I kdybyste nemuseli v životě nic. Myslím, pracovat, vydělávat a nikomu dalšímu už nechtěli věnovat žádnou pozornost. Tak budete muset na záchod, asi i do koupelny a taky jíst a pít. Takže se vaše mysl, zase zapojí do hry. 

Vaše mysl není vaším nepřítelem! Jen jste jí dali příliš mnoho pravomocí a příliš velký prostor ve vašem životě. Vaše mysl totiž není váš život, ale pozorovatel vašeho života, nástroj na sběr, vyhodnocování informací, na jejich třídění, ale není to váš šéf, není to řidič vašeho života. 

Váš život je ve vašem těle. Vaše tělo je chrám a je vybaveno vnitřní autoritou a přirozenou strategií, jak se pohybovat prostorem, tak abyste naplno využili své jedinečné vrozené dary a talenty. Takže, nevzdávejte se, ani se neodevzdávejte, to byste se odevzdali vaší mysli. Naopak buďte bdělí a naslouchejte své vnitřní autoritě, svému designu, svému genetickému nastavení, jenom tak zažijete "odevzdání" flow po kterém možná toužíte, úlevu, že to nemusíte vymyslet, nebo teď udělat, protože jste to přece slíbili... Pokud totiž budete sami sebou, budete následovat vaši strategii a autoritu, budete pozorovat ten úžasný dar života, kdy pracujete, jdete na záchod, musíte se najíst, zaplatíte účty za elektřinu nebo školné svých dětí, ale budete se u toho cítit úplně jinak, budete prožívat jiné pocity, jiné zážitky, zřejmě s jinými lidmi a také možná i na trochu jiných místech. Ale to je v naprostém pořádku, protože získáte zpět svou správnou a zdravou trajektorii životem. Tu pro kterou jste se rozhodli, ještě před svým narozením, aniž byste o tom vědomě přemýšleli.

Stále máte šanci vzdát se diktátu své mysli, která byla formována vnějšími autoritami a začít poslouchat svou vnitřní autoritu. Stát se jedinou pravdivou autoritou ve vašem životě, které můžete 100 % věřit. Sami sobě. Moc vám to přeji, stejně jako posledních 6 let každý den sobě samému.

Krásný nový den.

Roman